Typ Z90

Žalúzie s označením Z90 sú najobľúbenejším a najžiadanejším typom pre rodinné domy a byty. 

Ich najväčšou výhodou je fakt, že tvar písmena Z do seba dokonale zapadne a lamely sa úplne uzavrú. Je tým zaistený minimálny prienik svetla. Zároveň sú lamely opatrené na koncoch tesnením, ktoré má veľký vplyv na zníženie hlučnosti. Túto „vychytávku“ oceníte najmä pri veternom počasí. 

Žalúzie Z90 sa vyrábajú z plechu hrúbky 0,42 mm a v šírke 90 mm. Žalúzie montujeme v podomietkovom i predokennom – priznanom prevedení. Pri podomietkovom prevedení docielime lepšie termoregulačné hodnoty, navyše sú žalúzie kompletne skryté vo fasáde a neuberajú tým zo svetlosti rámu okna.

Ovládanie je buď manuálne – kľukou, alebo motoricky – nástenným alebo diaľkovým ovládačom.

Typ C80

Medzi obľúbené typy vonkajších žalúzií patria aj žalúzie C80. 

Lamely týchto žalúzií majú tvar písmena C a vyrábajú sa z valcovaného hliníka s hrúbkou 0,42 mm a šírkou 80 mm. Vonkajšie žalúzie typu C80 disponujú aj vysokým stupňom zatienenia. Žalúzie montujeme v podomietkovom i predokennom – priznanom prevedení. Pri podomietkovom prevedení docielime lepšie termoregulačné hodnoty, navyše sú žalúzie kompletne skryté vo fasáde a neuberajú tým zo svetlosti rámu okna.

Ovládanie je buď manuálne – kľukou, alebo motoricky – nástenným alebo diaľkovým ovládačom.

Typ Z70

Vonkajšia žalúzia Z70 je spoločne s vonkajšou žalúziou Z90 najžiadanejším
typom pre rodinné domy a byty. Jedná sa o technologicky najvyspelejšiu
vonkajšiu žalúziu v oblasti tieniacej techniky. K zníženiu hlučnosti žalúzie
prispieva aj vlisovaná guma po celej dĺžke lamely. Vonkajšie žalúzie typu Z70 disponujú aj vysokým stupňom zatienenia.

Žalúzie Z70 sa vyrábajú z plechu hrúbky 0,42 mm, a šírky 70 mm. Žalúzie montujeme v podomietkovom i predokennom – priznanom prevedení. Pri podomietkovom prevedení docielime lepšie termoregulačné hodnoty, navyše sú žalúzie kompletne skryté vo fasáde a neuberajú tým zo svetlosti rámu okna.

Ovládanie je buď manuálne – kľukou, alebo motoricky – nástenným alebo diaľkovým ovládačom.

Typ S90

Vonkajšia žalúzia S90 predstavuje špičku vo vonkajšom tienení, a to z pohľadu účelnosti a úplne nového designu. Nový tvar lamely S90 zaručuje dokonalé zatienenie, a zároveň vytvára elegantné a designové prevedenie s lamelou v tvare „S“.

Lamela v tvare S so šírkou 90 mm, je vyrábaná z plechu hrúbky 0,42 mm.
Pri vonkajšej žalúzii S90 nájdeme opäť vlisovanú gumu po celej dĺžke lamely, ako je tomu napríklad pri vonkajšej žalúzii Z90. Vďaka tomu dochádza k zníženiu hlučnosti vonkajšej žalúzie. Žalúzie montujeme v podomietkovom i predokennom – priznanom prevedení. Pri podomietkovom prevedení docielime lepšie termoregulačné hodnoty, navyše sú žalúzie kompletne skryté vo fasáde a neuberajú tým zo svetlosti rámu okna.

Ovládanie je buď manuálne – kľukou, alebo motoricky – nástenným alebo diaľkovým ovládačom.